Slušní lidé se strefují do rektora Masarykovy univerzity v Brně Mikoláše Beka

0
Mikuláš Bek, foto Wikipedie

Na Facebooku Slušných lidí se objevilo video vyjadřující nesouhlas s kandidaturou do Senátu rektora Masarykovy univerzity v Brně Mikoláše Beka.

Zdeněk Pernica na videu poukazuje na to, že Masarykova univerzita, konkrétně obor muzikologie, stvořila dva největší politické vítače uprchlíků v Brně, a to jak Matěje Hollana z Žít Brno, tak i právě Beka.

V případě Beka Pernica připomíná, že byl před Listopadem 89 kandidátem Komunistické strany. A nyní kandiduje do Senátu za “rádoby pravicové strany”, tedy s podporou STAN, ODS, TOP 09 a Zelených. Pernica tak varuje před volbou Beka jako kariérního politika, který stihl být ve svém životě jak komunistou, tak i nyní jakýmsi pravicovým politikem.

Že Bek skutečně vítač je, o tom je mnoho důkazů. Už v roce 2015 vyzýval k tomu, že univerzita má “povinnost pomáhat uprchlíkům”. Od třicátých let minulého století, kdy byly univerzity centrem pravicové nacionalistické mládeže, dnes lidé jako Bek přispívají k opaku a zrovna Masarykova univerzita již vychovala levicových aktivistů celou řádku.

Vyrvat univerzitní prostředí z rukou kosmopolitních sil je proto jednou z největších výzev současnosti i budoucnosti.

Komentáře

komentáře