Africký migrant v Itálii hrozil, že podpálí dům, pokud nedostane 250 eur

0

Před týdnem došlo v Itálii k zajímavému incidentu, který znovu dokazuje, jak zkreslené představy o životě v Evropě nejen afričtí migranti mají.

Etiopan byl zatčen za hrozbu, že podpálí dům, ve kterém byl ubytován, protože nedostal 250 eur. Došlo k tomu ve městě Radussa, kde byl migrant dočasně ubytován a po překročení doby pobytu v domě byl vykázán. A tehdy začal požadovat 250 eur, na které si myslel, že má nárok.

Když ho vyvedli z omylu, vyhrožoval, že dům zapálí. Jeho správci zavolali policii a Afričan se dal na útěk, ale v centru města ho chytili.

Pašeráci lidí potenciálním migrantům Evropu popisují jako ráj, kde ti, kdo nepracují, dostávají od státu podporu, která několikanásobně převyšuje průměrnou mzdu ve většině afrických zemích. Není divu, že se pak hordy mladých Afričanů vydávají na nebezpečnou cestu a když do Evropy nakonec dorazí, natáhnou dlaň a jsou přesvědčeni, že budou něco dostávat zadarmo.

Ano, jsou země, které se o ně skutečně starají a dávají jim kromě kapesného i ubytování a stravu. Když pak tito migranti zavolají domů do rodné vesnice, že pašeráci nelhali, pobídne to na cestu další.

Komentáře

komentáře