Útočník z Ravensburgu byl samozřejmě blázen. Otázka je, proč tu najednou tolik bláznů máme?

0

Mladý afghánský žadatel o azyl, který v Ravensburgu pobodal tři lidi, byl převezen do psychiatrické léčebny s tím, že za své činy zřejmě nebude shledán zodpovědným.

Azylant, o kterém se původně soudilo, že je mu 19, a zjistilo se, že 21, byl zadržen v pátek po útoku, a už od začátku se s ním nejednalo jako se zločincem, ale jako s nemocným.

Jak se ukázalo, Afghánec byl již na psychiatrii hostem několikrát a zřejmě nějakou poruchou skutečně trpí. Jeho odpovědnost za útok tak bude minimálně snížená, v tom lepším případě pro něj zcela vyloučená.

Podle prokuratury azylant, který je v Německu od roku 2016, pozval do centra svého kolegu, aby ho konfrontoval kvůli údajnému vysmívání se, a vzal si sebou dlouhý kuchyňský nůž.

Když se kolega neobjevil, muž, prý v psychotickém záchvatu, pobodal dva syrské žadatele o azyl.

Pak zaútočil, ale nepovedlo se mu zranit, na dalšího muže, a pak pobodal staršího Němce, který se ho snažil odzbrojit pomocí židle. Nakonec zakrvácený nůž na žádost tamního starosty, který byl náhodou poblíž, odložil.

Ministryně pro integraci ve spolkové zemi Baden-Wuerttemberg, Manne Lucha, po činu občany vyzvala, aby se “semkli”, a “nenechali se rozdělit lidmi, kteří tento otřesný čin zneužijí pro politické cíle”.

Tedy zcela standardní situace. Duševně nemocný cizokrajný útočník a výzvy k semknutí. Aby se za pár let ještě měl kdo semknout.

Komentáře

komentáře