Video: Policisté v Berlíně ztloukli agresivního černocha

0

Solidní bití ze strany berlínských policistů inkasoval černoch podezřelý z krádeže kola. Video z výprasku nyní koluje internetem a vzbuzuje rozličné reakce.

Na videu policisté černocha zalehávají a zároveň slzným plynem odhánějí nepřátelský dav. Černoch se vzpouzí a rve a policisté s ním mají těžkou práci. Po chvíli dorazí posily a pomocí úderů se policistům agresora podaří zpacifikovat a následně naložit do auta.

Důvod tak tvrdého zákroku? Černoch byl agresivní a ulice byla plná jeho přátel. Policisté museli ukázat sílu.

Policie k videu zveřejnila prohlášení. Na muže dostali policisté tip, že ukradl kolo. Proto jej oslovili, ale černoch začal být agresivní a kopl do dveří policejního auta, což záznam neukazuje. Ten podle očekávání začíná až ve chvíli, kdy už mají policisté s černochem fyzický kontakt.

Policie přiznala, že černoch dostal několik kopanců. Zároveň však několik policistů utrpělo zranění od agresivního davu, který po nich házel v berlínském Kreuzbergu lahve a kameny.

Poslanec za AfD, Armin-Paul Hampel, pro ABC News řekl, že policie má od začátku migrační krize stále těžší práci.

“Je to součást jejich denní práce. Obecně se chovají více defenzivně, když je podezřelý migrant.”

Poslanec se snaží říct, že policisté se v případě migrantů buď raději dívají stranou, nebo se snaží vyhnout konfrontaci. V případě tohoto incidentu jim už ale zjevně došly nervy.

Komentáře

komentáře