Imigrantští “sirotci” ve Švédsku několik hodin bili a pálili dva švédské teenagery

0

Včera proběhl v Malmö soud s šestnáctiletým migrantem, který měl spáchal loupež a při ní unést a týrat dva mladé Švédy. Jeho komplic, tehdy čtrnáctiletý, se stíhání vyhnul, a jak známe švédskou justici, u toho šestnáctiletého také nějaký přísný trest čekat nemůžeme.

V červenci tohoto roku přišli dva patnáctiletí Švédi do obchodního domu Emporia. Sotva vešli dovnitř, chytili je dva jejich vrstevníci cizího původu. Oba chlapci ve výpovědích poznamenali, že se na ně dvojice dívala divně. Pak je sledovali a jeden z nich, jak ukazuje fotografie z kamery, je chytil za ramena a řekl jim: “Nebojte se, jen se projdeme.”

A pak je dvojice migrantů vzala do garáží, kde začaly první výhrůžky a facky. Jeden z migrantů také ukázal, že má u sebe nůž.

K migrantům se v té chvíli připojila dívka jejich věku, která ale nebyla obviněna, protože se podle výpovědí snažila přicházejícímu útoku zabránit.

V garážích kluci museli odevzdat své platební karty a telefony a svým únoscům políbit boty. Když to udělali, byli několikrát nakopnuti do obličeje. Prý to bylo jako “ten nejprudší kop ve fotbale”. Ale údery nepřestávaly.

Po výprasku je vzali k bankomatu, kde museli vybrat hotovost. Ale to jim nestačilo a byli odvedeni na osamělé místo, kde bestiální útok pokračoval.

Kromě kopů a úderů přišlo na řadu i bití tyčí, pálení cigaretou a zapálení vlasů.

Než je konečně nechali být, mladým Švédům řekli, že poblíž jsou jejich kamarádi s pistolemi, a jestli nepočkají nejméně patnáct minut, přijdou si pro ně. Také si vyfotili jejich občanky.

Dva migranti si celou scénu natáčeli a videa byla na jejich telefonech nalezena, což bylo použito jako důkaz. Kromě videa s těmito chlapci se našlo jiné, starší, na kterém je vidět jiná oběť.

Dívka, která tomu byla přítomna, vypověděla, že v posledních pěti měsících došlo k sedmi takovým útokům, při kterých dvojice bila a oloupila mladé Švédy.

Teď už jen zbývá odhalit, jestli dvojice do Švédska přišla jako tzv. nedoprovázené děti – kterým se u nás říká “sirotci”.

Komentáře

komentáře