Italská Liga navrhuje dramatické zpřísnění zákona pro získání italského občanství

0

Italská Liga navrhla vytvoření “těžkého” testu občanství pro nové italské občany, aby migranti museli dokázat svou integraci do společnosti a znalost italského jazyka.

Jde o další pokus zvrátit tzv. koncept Jus Soli, který umožňuje získat občanství tím, že se někde narodíte. S novým testem nebude získání italského občanství nic lehkého, stejně jako nebude nic lehkého dosáhnout na minimální mzdu.

Liga návrh zákona zveřejnila tento týden.

“Občanství by mělo být uzavřením procesu, který cizinec uzavírá perfektní integraci s teritoriem a s občany, a nejen prostým administrativním aktem odpojeným od jakéhokoliv sociálního obsahu.”

“Imigrant, který se chce stát italským občanem, musí složit zkoušku, která demonstruje skutečnou úroveň integrace do naší společnosti, zkoušky, že kromě znalosti italštiny a jakéhokoliv místního jazyka podle regionu pobytu, musí také znát odpovědi na otázky z kultury, historie a tradic, stejně jako institučního systému jako místního tak národního.”

Strana jako příklad zmiňuje Británii a USA, kde jsou testy podobně přísné. Nový zákon by také umožnil lehčeji zbavovat občanství těm, kteří si ho svou aktivitou jednoduše nezaslouží.

Komentáře

komentáře