Rodině odvážné německé dívky, která recitovala protimigrantskou báseň, vandalové poničili dům

0

Čtrnáctiletá Ida-Marie Müller projevila velký kus občanské odvahy, když během recitační soutěže ve městě Speyer zaměřené na boj s tzv.rasismem přečetla verše vysmívající se “vítací kultuře” a odsuzující násilníky ze strany uprchlíků.

Dívka organizátorům zcela vyrazila dech, když za svou báseň sklidila největší potlesk.

„Der Neger ist kein Neger mehr, Zigeuner kann man auch nicht sagen. Rassistisch ist das beides sehr, so hört man’s an allen Tagen. Wer es trotzdem wagt, wird ausgebuht“

Černoch už není černochem
a ani Cikán se už nesmí říkat
obojí je velmi rasistické
tak jak to můžeš denně slýchat
kdo si to říci dovolí
ten za to bude pykat

„Aus fernen Ländern kam der Mann an Menschenhändler ran, mit Handy und ohne Paß in unserem gelobten deutschen Land. Weil er kein Fräulein haben kann, hilft er schnell nach mit einem Messer.“

Z dalekých zemí muž přišel sem
bez pasu ale s mobilem
pašeráky lidí přiveden
v naší zaslíbenou německou zem
získání dívky je neschopen
vypomůže si rychle nožem

Levicoví organizátoři akce měli pěnu u pusy a dívku prostě vyloučili. Nepustili ji na vyhlašovací ceremonii, a místo ní vyhrál někdo jiný, kdo neměl u publika zdaleka takový úspěch.

Namísto, aby byla oceněna její občanská statečnost, která je vyjádřena tím, že se jeden člověk navzdory nepřátelskému prostředí nebojí říct svůj názor a snést kvůli němu i útrapy, pustili se do ní zleva i zprava. Obvinili ji, že vyvolává strach a starostka města za CDU prohlásila, že dívka soutěž využila jako platformu pro AfD. Její otec je totiž funkcionářem této vlastenecké strany.

Sdílení videa s jejím recitačním projevem už se pro Facebook stalo důvodem k mazání účtů. Ale tím to neskončilo. Neznámý vandal dům její rodiny posprejoval politickými urážkami.

Ida-Marie Müller je skutečným projevem občanské statečnosti. A němečtí patrioti teď mají novou hrdinku.

Komentáře

komentáře