Hvězda UFC Nik Lentz po vítězství gratulovala k nominaci soudci Nejvyššího soudu Kavanaughovi

0

Kdo říká, že politika do sportu nepatří, je blázen. Politika prochází našimi životy ať chceme nebo nechceme, a každý náš životní postoj k nějaké společenské otázce je politikou. Politikou je i projev vlastenectví v současné atmosféře, která vlastenectví pokládá za něco sprostého. Proto jsou příjemné i takové momenty, kdy včera před zápasem Petra Ondruše doprovodil do ringu Daniel Landa se svojí písní Čech.

Politický projev si včera neodpustil i zápasník o něco vyšší soutěže, Nik Lentz z UFC. Ten po vítězství, když mu dal slovo Dana White, vyjádřil podporu Brettu Kavanaughovi. Po dlouhém boji potvrzenému soudci Nejvyššího soudu, kterého navrhl prezident Donald Trump.

A že šlo o hodně. Devět soudců a soudkyň Nejvyššího soudu jsou těmi, kdo skutečně o Americe rozhodují. Samozřejmě za nimi stojí různá lobby, ale v konečné fázi jsou to oni, kdo svým rozsudkem potvrdí legálnost či nelegálnost jakéhokoliv zásadního kroku ve veřejném americkém životě. A protože jsou tito soudci jmenováni doživotně, jsou jejich osobnosti zcela zásadní.

Levice byla velmi proti Kavanaughovi, protože ho jmenoval Trump jako garanta konzervativní politiky. Levice by byla asi proti komukoliv, koho by Trump jmenoval, a něco by si proti němu našla. Na Kavanaugha se našlo několik žen, které měl prý před 35 lety obtěžovat. Ačkoliv mnozí upozorňovali na absurdnost takových obvinění, levice si je vzala jako záminku ke křížové výpravě. A její protest jako obvykle postrádal jakoukoliv racionalitu.

Včera měl o Kavanaughovi rozhodovat Senát a levice na poslední chvíli mobilizovala do Washingtonu své zástupy fanatiků.

Vše ale marně. Senát Kavanaugha potvrdil a levice může jít brečet do “safe space”.

Komentáře

komentáře