Zpěvačka Taylor Swift prolomila mlčení a odhalila své politické názory. Jsou bohužel vlevo

0

O americké zpěvačce Taylor Swift se dlouho spekulovalo, že fakt, že se vůbec nevyjadřuje k politice, může znamenat jen jedno: V ultralevicovém prostředí showbusinessu se bojí veřejně vyslovit, že je napravo. Ukázalo se však, že opak je pravdou. Swift je vlevo tak jako skoro každý pomatenec v hudebním a filmovém průmyslu.

Swift na svém Instagramu zveřejnila dlouhý příspěvek, ve kterém vysvětluje, že kvůli událostem posledních dvou let (dosavadní délka prezidentského období Donalda Trumpa) už nemůže své názory držet v tajnosti.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

I’m writing this post about the upcoming midterm elections on November 6th, in which I’ll be voting in the state of Tennessee. In the past I’ve been reluctant to publicly voice my political opinions, but due to several events in my life and in the world in the past two years, I feel very differently about that now. I always have and always will cast my vote based on which candidate will protect and fight for the human rights I believe we all deserve in this country. I believe in the fight for LGBTQ rights, and that any form of discrimination based on sexual orientation or gender is WRONG. I believe that the systemic racism we still see in this country towards people of color is terrifying, sickening and prevalent. I cannot vote for someone who will not be willing to fight for dignity for ALL Americans, no matter their skin color, gender or who they love. Running for Senate in the state of Tennessee is a woman named Marsha Blackburn. As much as I have in the past and would like to continue voting for women in office, I cannot support Marsha Blackburn. Her voting record in Congress appalls and terrifies me. She voted against equal pay for women. She voted against the Reauthorization of the Violence Against Women Act, which attempts to protect women from domestic violence, stalking, and date rape. She believes businesses have a right to refuse service to gay couples. She also believes they should not have the right to marry. These are not MY Tennessee values. I will be voting for Phil Bredesen for Senate and Jim Cooper for House of Representatives. Please, please educate yourself on the candidates running in your state and vote based on who most closely represents your values. For a lot of us, we may never find a candidate or party with whom we agree 100% on every issue, but we have to vote anyway. So many intelligent, thoughtful, self-possessed people have turned 18 in the past two years and now have the right and privilege to make their vote count. But first you need to register, which is quick and easy to do. October 9th is the LAST DAY to register to vote in the state of TN. Go to vote.org and you can find all the info. Happy Voting! 🗳😃🌈

Příspěvek sdílený Taylor Swift (@taylorswift),

“Vždy budu volit takového kandidáta, který chrání a bojuje za lidská práva, které, jak věřím, si všichni zasluhujeme. Věřím v boj za práva LGBT a že jakákoliv forma diskriminace na základě sexuální orientace a pohlaví je špatná. Věřím, že systémový rasismus, který v naší zemi stále vidíme vůči barevným lidem, je děsivý, špatný a přetrvávající.”

A nakonec vyslovila podporu Demokratům, kteří nyní soupeří s Republikány o hlasy v jejím rodném Tennessee, kde se konají místní volby.

Jednoduše opět platí, že lidé na vysoké společenské pozici jsou od běžného života normálních lidí odříznuti, a pak jen papouškují nesmysly. V Evropě, ani v Americe, ani jinde v západním světě, neexistuje žádná forma diskriminace na základě sexuální orientace, pohlaví nebo rasy. Jinými slovy, pokud jste černá lesbička, můžete chodit na stejná místa jako bílá heterosexuálka a před zákonem jste si rovné. Pokud se jako černá lesbička rozhodnete se svojí asijskou lesbickou přítelkyní chodit po ulici za ruce a líbat se, v žádné západní zemi vás nezastaví policie a nevsadí vás do vězení. Mimo západní svět se vám to ovšem může stát lehce, ale v módě je bojovat proti západnímu světu, a tak se k situaci například v Pakistánu vyjadřovat nebudete.

Systémový rasismus je stav, kdy stát nějakým způsobem znevýhodňuje nějakou rasu. Swift tvrdí, že se to děje barevným lidem. Pokud by Swift měla dobré informace, věděla by, že systém barevné lidi naopak zvýhodňuje různými kvótami. Fakt, že bílí lidé nechtějí žít ve čtvrtích s barevnými a dobrovolně se ve městech segregují jednoduše žádný systémový rasismus není, ale je to svobodná volba těch lidí.

Ze strany těchto umělců a aktivistů jde stále o stejné prázdné fráze. Vytvořili si iluzi fašistického západního světa, který musí být zničen a nahrazen rozmanitou komunou rasově a sexuálně promíchaných lidí jezdících na jednorožcích. V určitém věku je to obyčejně přejde. Do té doby to s nimi musíme vydržet.

Komentáře

komentáře