Salvini a Le Pen se dohodli na založení evropské Fronty svobody, která má sjednotit evropské patrioty

0

Italský patriot Salvini a jeho francouzský protějšek, předsedkyně Národního shromáždění Marine Le Pen, oznámili vytvoření “Fronty svobody”, která má sjednotit vlastenecké a konzervativní strany jdoucí do voleb do Evropského parlamentu v příštím roce.

Ti dva se včera setkali v Římě, aby řešili koncept spojené fronty proti masové migraci a islamizaci v Evropě a položili základy spolupráce mezi podobnými stranami s tím, že hledají vhodného kandidáta, který by novou skupinu vedl.

Podle vyjádření členů Salviniho Ligy ministr vnitra už měsíce skrze formální i neformální schůzky pracuje na sjednocování podobně smýšlejících politiků v celé Evropě před volbami v příštím roce.

Salvini se již setkal s Orbánem, a navrhl mu opuštění parlamentní frakce Evropské lidové strany (EPP). Také se setkal s vedením rakouské FPÖ a jejím předsedou Heinz-Christianem Strachem a i s představiteli německé AfD.

Potenciálním vůdcem této skupiny evropských odpůrců kosmopolitní politiky a globalismu by prý mohl být švédský předseda SD Jimmie Åkesson.

Komentáře

komentáře