Saudské aerolinky odmítly vzít na palubu pasažéra v krátkých kalhotách

0

Saudské aerolinky Saudia odmítli nechat nastoupit muže, který měl na sobě šortky, a mohl tak prý urazit city muslimských pasažérů.

Jordan Bishop, který přispívá do časopisu Forbes, řekl, že chtěl letět z Jakarty do Istanbulu přes saudský Rijád a jako dopravce si zvolil právě aerolinky konzervativního islámského státu.

Nicméně když chtěl v indonéském hlavním městě nastoupit, zaměstnanec aerolinek jej odvedl stranou.

Pro Forbes vypověděl, že mu zaměstnanec řekl: “Nemůžete se Saudia letět v šortkách.”

Když se zeptal, zda se může převléci do dlouhých kalhot, které neměl, bylo mu řečeno, že na palubu v šortkách jednoduše nesmí.

“Když bylo jasné, že nemám jinou možnost, než sehnat dlouhé kalhoty, běžel jsem do terminálu, až jsem našel obchod, kde prodávají sarongy (sukně). Koupil jsem první které jsem viděl, utíkal zpět k bráně, a uvázal si je okolo pasu jako dlouhou sukni.”

Teprve tehdy byl muž na palubu vpuštěn. Bylo by zajímavé stejný koncept uplatňovat i obráceně. Tedy vůči muslimským a jiným konzervativním turistům cestujícím do svobodné České republiky uplatnit povinné odhalování. Sledovat v letních měsících muslimské muže s krátkými rukávy a jejich zcela zahalené ženy je prostě trapné.

Komentáře

komentáře