Mlčení českých politiků k možné bestiální vraždě saudského novináře na saudské ambasádě v Turecku

0

Někteří čeští politici jsou vždy velice rozhněvaní, pokud Rusko zlikviduje nějakého pro stát nepohodlného člověka. Mluví o ohrožení demokracie a moralizují. V pořádku. Tyto způsoby do civilizace určitě nepatří. Ale proč jsou tak aktivní jen tehdy, když něco udělá Rusko, a ostudně mlčí, když se něčeho dopustí naši “spojenci”?

Před osmi dny navštívil v Istanbulu saudský novinář žijící v USA, Jamal Khashoggi, tamní konzulát Saudské Arábie. Poté už ho nikdo neviděl. Saudové zprvu tvrdili, že z konzulátu odešel, ale turecká policie vyšetřováním přišla na to, že novinář byl na konzulátu zavražděn speciálním saudským týmem, který kvůli tomu do Turecka přiletěl, byl rozřezán na kusy, a diplomatickou cestou odvezen. To vše prý na příkaz saudské královské rodiny, jejímž byl kritikem.

A teď přichází to zajímavé. Zvykáme si na to, že to, co je kritizováno u našich tzv. nepřátel, je u našich tzv. spojenců tolerováno. Pokud se ruští agenti pokusí zlikvidovat zrádce Skripala, je to pro české politiky málem důvod k vyhlášení války. Pokud někde ve světě někoho zlikviduje izraelský Mossad, taktně se o tom mlčí, nebo se o tom pochvalně mručí. A to samé nyní v případě Saudské Arábie, která je vnímána jako spojenec.

O vraždě saudského novináře už informoval i český tisk. V případě ruské stopy čeští politici obvykle reagují okamžitě. Podíval jsem se na Twitter českých politiků, jestli tam najdu nějakou reakci. Výsledek?

Bělobrádek – nic. Kalousek – nic. Pospíšil – nic. Telička – nic. Hamáček – nic. Fiala – nic. Babiš – nic. Okamura – nic. Filip – nic. NIKDO nic.

Jo a Štětina a Janda taky nic.

Komentáře

komentáře