Začaly přípravy na stavbu velkolepé mešity v Barceloně

0
Barcelona

Muslimští představitelé z Evropy a Asie položili základy nové komise, která má za úkol v Barceloně připravit stavbu obrovské mešity.

Na pondělní schůzce se přední imámové z Evropy a Asie rozhodli nalézt vhodné místo pro stavbu a připravit její parametry.

Prezident tohoto fóra, Malik Abderrahman Ruiz, si stěžoval, že Barcelona, ač je to “město s největší muslimskou populací ve Španělsku”, nemá odpovídající mešitu a proto je prý nezbytné zahájit “rozsáhlý projekt”. Podle ruského muslima Abdula Vaheda Nijažova musí být nová mešita “symbolická a nádherná”.

Během srazu “Evropského muslimského fóra” se také mluvilo o potřebě propagovat muslimskou přítomnost v kultuře, ekonomii, politice a institucích.

Středem těchto aktivit bude právě Barcelona, protože je považována za ideální místo. V Katalánsku žije 25 procent všech španělských muslimů.

Není třeba být génius, aby člověku došlo, že čím vyšší podíl populace budou ve Španělsku muslimové mít, tím víc budou jejich nároky vzrůstat. V horizontu několika desítek let je tak Španělsko jako islámský stát možnou realitou. A nejen Španělsko.

Komentáře

komentáře