Berlínská policie přestane diskriminovat trpaslíky

0

Když diverzita, tak pořádná. Berlínská policie se rozhodla zrušit nároky na minimální výšku svých mužů a žen, takže v uniformě policisty či policistky budete moci v Berlíně klidně v budoucnu potkat i trpaslíka.

Berlínský ministr vnitra za sociální demokraty, Andreas Geisel, řekl, že donedávna sice požadované výškové minimum stačilo, ale že požadavek na minimální výšku 165 cm u mužů a 160 cm u žen je prý “zastaralý”.

Podle ministra prý nábor nových členů “nemůže záviset na pár chybějících centimetrech. Vnitřní hodnoty jsou důležitější, než vnější rozměry”.

To jsou krásná slova, ale policista by měl především vzbuzovat respekt. A s veškerou úctou k malým lidem, trpaslík měřící 150 cm může být jistě skvělý člověk, ale ať bude mít uniformu nažehlenou sebevíc, respekt budit nebude. A v drsném multikulturním Berlíně se s trpasličím poldou nikdo párat nebude. Skončí s hlavou napřed v popelnici.

Uchazeči budou prý ale muset i tak prokázat, že požadavky policejní služby zvládnou, včetně toho, že budou schopni přemoci podezřelé, kteří vzdorují zatčení a brání se. Záběry z takových zásahů budou jistě internet bavit.

Komentáře

komentáře