Bono z U2 chce romantizovat EU a prohloubit vazby mezi Afrikou a Evropou

0

Zpěvák irské levicové kapely U2, Bono, řekl, že je jeho povinností umělce romantizovat Evropskou unii a prohloubit vazby mezi Evropou a Afrikou. Muzikant své poznámky učinil během návštěvy Evropského parlamentu, kde právě vazby mezi Evropou a Afrikou propagoval.

“Zatímco si Amerika od velkých idejí vzala dovolenou, my bychom si měli sednout ke stolu s našimi africkými partnery jako rovní s rovnými, a ovládnout svět,” řekl při setkání s prezidentem EP Tajani a prezident Rady Evropy Tuskem.

Ačkoliv přímo nezmínil Brexit, řekl, že umělci podporující EU jsou v dnešní době třeba, aby čelili lidem, kteří Evropu zpochybňují, a kteří zpochybňují globalistické instituce, které prý “zlepšují životy Evropanů”.

Bono je salónní levičák každým coulem. Představuje typ lidí, kteří díky svým příjmům nedokáží uvažovat racionálně a v reálných souvislostech. Bono neřeší problémy, které řeší chudí lidé žijící vedle migrantů v přistěhovaleckých čtvrtích. Bono neřeší pouliční kriminalitu. Bono ví, že když bude třeba, odjede žít na nějaký ostrov daleko od problémů všedního dne. Než se stal bohatým, vyrůstal ve zcela bílém irském Dublinu. Dnes se setkává jen s lidmi, kteří jsou na jeho společenské úrovni. Takový člověk nemá světu co říct.

Komentáře

komentáře