Nekvalifikovaná migrace ze zemí EU do Británie britské ekonomice v poslední dekádě uškodila

0

Desetiletí masové migrace levné pracovní síly ze zemí EU, tedy i ČR, do Británie, prý nemělo pro britské občany žádný benefit. Bylo to sděleno britským poslancům během jednání, při kterých se korporace v Británii snaží udržet britský pracovní trh pracovníkům z EU otevřený.

Předseda Poradní migrační komise (MAC) profesor Alan Manning řekl, že přísun migrantů z východní Evropy pro nekvalifikované práce “neměl vůbec žádný pozitivní dopad, a naopak měl dopad negativní.”

Před parlamentním výborem Manning dále řekl: “Většina migrace z EU od roku 2004 byla především nekvalifikovaná a není jasné, jaký benefit to mělo pro britské občany.”

“Pokud mluvíme o veřejných financích, říkáme, že nekvalifikovaná migrace na ně měla zřejmě negativní dopad, protože většina těchto pracovníků vydělává pod hranicí, na které jsou odvedené daně vyšší, než benefity a veřejné služby, které konzumují,” dodal.

“Pokud tedy zvážíme plusy a mínusy nekvalifikované migrace za poslední dekádu, pozitivního toho mnoho není,” uzavřel Manning.

Komentáře

komentáře