Pasažéři letadla pomohli deportovanému Somálci- zločinci

0

Zločinec, který měl být deportován z Británie do Turecka, zatím v Británii zůstává. Poté, co začal v letadle ječet, se za něj další pasažéři postavili a během dramatického střetu s pracovníky ministerstva vnitra požadovali, aby byl z letadla vyveden.

Somálec byl na palubu Turkish Airlines přiveden krátce před odletem čtyřmi agenty. Tam začal křičet, že ho berou od rodiny a odvážejí do Somálska.

Poté, co agenti cestující přesvědčovali, že muž není v nebezpečí, ale nikam to nevedlo, byl za potlesku cestujících vyveden pryč. Jeho taktika křičet a upozornit na sebe mu vyšla. Není ovšem jasné, kolik cestujících mu fandilo, a kolik obtěžoval jeho křik a báli se. Nicméně podle videa z letadla se zdá, že většina cestujících skutečně byla na straně deportovaného zločince, a byli přesvědčení o tom, že Somálec byl měl zůstat v Británii.

V debatě mezi agenty a některými cestujícími, kdy padaly argumenty typu “V Mogadišu umírají lidé”, padaly odpovědi “To i v Londýně, pane”.

Když ho pak nakonec vyvedli, někdo z cestujících zakřičel. “A teď je svobodný”. Celý případ ukazuje obtížnost deportací, kdy přeprava těchto lidí v běžných dopravních prostředcích je jednoduše neakceptovatelná. na druhou stranu je výprava zvláštních letů extrémně drahá. Navíc přeprava většího počtu deportovaných v letadle je extrémně nebezpečná. Jediným řešením jsou autobusy, nebo vlaky, pokud budou cestovat do Turecka, nebo lodě. Ale na tom by se musela shodnout celá Evropa.

Komentáře

komentáře