Šéfka německých Zelených se opřela do “starých bílých mužů”

0

Katharine Schulze, krajně levicová politička a šéfka německých Zelených, se na Facebooku pustila do “starých bílých mužů”. Zelení dosáhli o víkendu ve volbách v Bavorsku výrazného úspěchu a proto také postoje u tak vysoce postavených politiků nejsou nic příjemného. Podle Schulze prý “staří bílí muži” hazardují s budoucností a ohrožují Evropu.

“Nemám náladu na staré bílé muže, kteří kvůli tomu, že se neumějí vyrovnat s diverzitou, hazardují s naší budoucností. A také nemám náladu na to, že omezení národně orientovaní lidé ničí naší Evropu.

“A věřím, že konečně potřebujeme povstání slušných a morálních. Potřebujeme ukázat, že je nás víc, a že nemáme náladu na politiku CDU/CSU a SPD. Naše země má na víc.”

V představách lidí, jako je Schulze, je Evropa rasově promíchanou utopií, a o takovém kontinentu oni mluví jako o “jejich Evropě”. Naše Evropa je ale jiná. Je taková, jaká byla vždy. Složena z rozmanitých národů s rozdílnými jazyky a rozdílnými lokálními kulturami. Představa euroobčanů, kteří nic z toho nebudou mít, je děsivá, a pokud zde existují lidé, kteří něco takového skutečně chtějí, nemůže mezi námi být nikdy mír.

Komentáře

komentáře