Somálec, jehož deportaci zabránili pasažéři letadla, byl sexuální násilník napojený na IS

0

Středoevropan informoval o případu, kdy cestující tureckých aerolinií zabránili deportaci nebezpečného zločince z idealistických pohnutek poté, co muž začal na palubě křičet, že ho berou od jeho rodiny. Cestující vůbec nepřemýšleli o tom, proč je Somálec deportován, a vymohli si jeho vystoupení z letadla. Nyní se začínají objevovat detaily o tom, kdo byl tento muž zač, a někteří cestující se teď možná drbou na hlavě.

Ahmed, jak zní jeho jméno, byl v roce 2007 součástí gangu tří dalších kompliců, který vylákal šestnáctiletou dívku opuštěnou jejími přáteli během noční párty do bytu v severním Londýně pod záminkou, že její přátelé tam na ní čekají.

V bytě se na ní ale vrhli a skupinově jí znásilnili. Jejich řádění přerušil až soused, který slyšel dívčino volání o pomoc a zavolal policii. Čtveřice se pokoušela zapírat, ale usvědčila je jejich vlastní DNA.

Každá z těch bestií dostala u soudu devět let, ale Ahmed byl volný už po čtyřech. Někteří z jeho přátel, které také propustili dřív, pak odjeli do Sýrie bojovat za Islámský stát.

“Musíme tyto lidi deportovat a veřejnosti by nemělo být dovoleno, aby mařila výkon spravedlnosti,” prohlásil britský pravicový politik Philip Hollobone.

“Policisté doprovázející deportované musejí na pasažéry, kteří nevědí co se děje, reagovat rychle. Jen odejít tváří tvář zmateným pasažérům prostě nestačí.”

Komentáře

komentáře