Domů Pevnost Evropa Arabské a kurdské gangy v Berlíně pilně nabírají nové azylanty pro špinavou...

Arabské a kurdské gangy v Berlíně pilně nabírají nové azylanty pro špinavou práci

0

Arabské a kurdské zločinecké klany prý systematicky nabírají uprchlíky a vytvářejí v Německu paralelní společnosti, zjistilo vyšetřování.

“Klany systematicky rekrutují uprchlíky pro tu nejšpinavější práci, jako je prodej drog v parku a v metru,” říká berlínský policejní specialista na organizovaný zločin Thomas Spaniel.

Washington Post píše o tisících Arabech a Kurdech, kteří v 80.letech přišli jako žadatelé o azyl z Libanonu a Turecka, a vázáni kmenovými a islámskými kodexy fungují mimo stát a jeho zákony, což z některých velkých rodin vytváří zločinecká uskupení fungující podle vlastních pravidel a hiearchií.

Berlínskému organizovanému zločinu prý dominuje asi dvanáct arabských a kurdských rodin, které se skládají z až jednoho tisíce zločinců. Tato struktura byla ale nedávno velmi posílena díky přílivu nových migrantů.

“Teď je to tu jako v New Yorku: Čečenci, Kurdové, Albánci, Rusové, Maročané, Turci, Cikáni… Každý chce svůj díl,” řekl reportérovi jeden gangster na pohřbu Nidala Rabiha, zločince, kterého konkurence popravila v berlínském parku osmi kulkami. Jeho pohřbu se zúčastnilo 2000 lidí.

Berlín je zdá se ztracen, ale Praha má stále ještě šanci se jeho osudu vyhnout.

Komentáře

komentáře