Australský Senát odhlasoval, že není OK být bílý

0

Ano, vážně čtete dobře. Jistě si pamatujete geniální marketingovou akci z minulého roku, kdy se na sociálních sítích objevil hashtag “it is OK to be white”, tedy, že je v pořádku být bílý. Logicky, kdo s takovým tvrzením nesouhlasí, tak říká opak, tedy že není v pořádku být bílý. Slogan měl dokázat, že takzvaný boj proti rasismu je ve skutečnosti boj proti bílým, a že co nejvíc těmto nemocným lidem vadí, je naše samotná existence. Hysterie, se kterou mnozí reagovali, to dokázala. A nyní se to prokázalo i v australském Senátu, ve kterém většina senátorů odmítla podpořit tvrzení, že být bílý je jednoduše OK.

O návrhu nechala hlasovat známá australská politička Pauline Hanson ze strany One Nation. Kromě vyjádření k výše zmíněnému tvrzení chtěla nechat hlasovat i o tom, že senátoři uznávají nárůst protibílého rasismu a útoků na západní civilizaci.

Ačkoliv byl výsledek hlasování těsný, a souhlasila s ní i první senátorka afrického původu Lucy Gichuchi, 31 senátorů versus 28 hlasovalo proti. Být bílý podle nich OK není.

Když Hanson svůj návrh představovala, řekla, že “každý, kdo sleduje noviny, nebo tráví čas na sociálních sítích, musí uznat, že protibílý rasismus je na vzestupu, stejně jako útoky na ideály západní civilizace”.

“Také bych byla ráda, kdyby Senát udělal správnou věc a uznal, že je jistě okay být bílý. Tak jednoduché prohlášení by mělo být bez debat, ale mnohé senátory podezřívám, že budou mít problém říct to,” dodala.

“Lidé mají právo být hrdí na to, odkud pocházejí, bez ohledu na to, zda jsou černí, bílí, nebo strakatí. Pokud se na tom neshodneme, je myslím dobré říct, že protibílý rasismus je v naší společnosti přítomen.”

Komentáře

komentáře