Ochrana propuštěného teroristy bude Brity stát 2 miliony liber ročně

0

Britští daňoví poplatníci budou za ochranu radikálního islamisty, kterého mají v těchto dnech propustit z vězení, platit asi 2 miliony liber ročně.

Choudary, který se dostává na svobodu po teprve dvou letech, se o budoucnost nemusí bát. Ačkoliv jeho život čekají různá omezení, hlady neumře a na hlavu mu také pršet nebude. A to i přes to, že by chtěl Británii změnit v islámský stát a v minulosti pro to dělal maximum.

Jeho věrní, které motivoval a v mnoha případech i nabral, mají na svědomí ty nejhorší zločiny, které byly v Británii spáchány, a další se dopouštěli krutostí v Sýrii a Iráku jako bojovníci Islámského státu. Choudary bude zítra volný a snaha, aby “nezlobil”, bude stát britskou kasu obrovské peníze.

Podle listu Telegraph se jedná o částku 2 milionů liber ročně. Ty budou utraceny za jeho hlídání, které má chránit nejen britské občany před ním, ale i jeho před britskými občany. Choudary není pochopitelně příliš oblíben. Před den bude nepřetržitě sledován, má zakázáno navštěvovat mnoho míst, a večer má svým způsobem domácí vězení. Nesmí komunikovat se svými společníky a také nesmí cestovat.

Někteří Britové se ale ptají, jestli toto všechno musí být, a nebylo by lepší a hlavně levnější mu vystavit jednosměrnou letenku do Pakistánu a sbohem?

Komentáře

komentáře