Domů Pevnost Evropa Reklamní spot se štíhlou dívkou v Británii zakázán jako “sociálně nezodpovědný”. Fotka...

Reklamní spot se štíhlou dívkou v Británii zakázán jako “sociálně nezodpovědný”. Fotka dívky s nadváhou nikoliv

0

Propagace zdravého životního stylu a štíhlého vzhledu má své nepřátele v těch, kteří vzývají ošklivost, hnus a dekadenci. Velká Británie, jako pevnost evropského marxismu, nijak nepřekvapila, když zde došlo k zákazu televizního reklamního spotu se štíhlou modelkou, který byl označen jako “sociálně nezodpovědný”. S modelkou, která měla obrovskou nadváhu, ale žádný problém nebyl.

Reklama pro módní řetězec Nasty Gal ukazovala modelku, která má BMI (Body Mass Index) 18,8. Podle tabulek BMI je hodnota do 16,5 těžká podváha, do 18,5 podváha, a vše mezi 18,5 a 25 je hodnocena jako váha, která je v pořádku. Modelka tedy byla na hraně, ale na té správné straně váhy a vše by tak mělo být v pořádku. Nicméně po několika stížnostech se Rada rozhodla reklamu zakázat, protože modelka prý vypadá, že má podváhu.

Nicméně když se v srpnu na obálce Cosmopolitanu objevila Tess Holiday, jejíž BMI je 48,1, což je podle tabulek “morbidní nadváha”, k žádnému zákazu nedošlo. A že si lidé stěžovali co to šlo.

Reakce redakce Cosmopolitanu a zastánců obálky totiž byla ta, že propagují “diverzitu těla”. A takový argument je na západě neprůstřelný. Diverzita je tu posvátné slovo a nediskutuje se o ní. Ačkoliv je podváha pro život nezdravá, nadváha stejně tak. A morbidní nadváha představuje pro tělo obrovský problém. Není na místě ji velebit a mluvit tu o rozmanitosti lidského těla. Nadváha je volba a její následky většinou odneseme my všichni.

Lidé s nadváhou. Nedělejte z vaší váhy přednost, a místo toho snižte přísun kalorií a začněte se hýbat.

Komentáře

komentáře