Skupina Neněmců v Německu obtěžovala známou americkou autorku. Ta raději zrušila autogramiádu

0

Německo bývalo bezpečnou a civilizovanou zemí. Už není. Zem je stále stejná a stále jí protéká Rýn i naše Labe. Jen lidé se mění a staré pořádky přestávají platit. Přesvědčila se o tom i známá americká spisovatelka Anna Todd, která se prodává i u nás.

Ta se měla účastnit velkého knižního veletrhu v menšinově německém Frankfurtu nad Mohanem, ale v pátek byla tak moc obtěžovaná cizinci v lobby svého hotelu, že ze strachu zrušila autogramiádu plánovanou na následující den.

Muži prý mluvili německy, ale nebyli to Němci, napsala Todd opatrně na svůj Twitter. Prý ji a její přátele obtěžovali celé hodiny a ačkoliv se díky přítomnosti dalších lidí neodvážili přejít od slov k činům, jejich obtěžování prý bylo nekonečné a velice drzé.

Spisovatelka si dotěrné cizince natočila na telefon a zveřejnila na Twitter. Pak zavolala policii a přišlo veliké překvapení.

“Policisté mi řekli, že se na video dívat nechtějí a pokud jej okamžitě z Twitteru nesmažu, telefon mi zabaví,” vypověděla. Bylo jí dovoleno zveřejnit jen video, kde nejsou tváře agresorů vidět. Z pochopitelných důvodů. Z tváře by byla poznat jejich etnicita.

“Protože pachatelé nebyli zatčeni a obviněni, Anna a její skupina se necítili v bezpečí a proto na veletrhu její autogramiáda nebude,” oznámili organizátoři hostům.

“Své německé fanoušky milují a doufají v jejich pochopení. Hned poté, co budou pachatelé dopadeni, Anna přijede znovu,” dodali.

Komentáře

komentáře