Domů Pevnost Evropa Švédsko deportuje šestiletého Ukrajince. Místo něj přijme 9000 Afgánců

Švédsko deportuje šestiletého Ukrajince. Místo něj přijme 9000 Afgánců

0

Pokud měl někdo pochybnosti o tom, že etnická výměna obyvatelstva v Evropě je skutečnost, poslední příklad ze Švédska už nelze vykládat jiným způsobem. Šestiletý ukrajinský kluk bude deportován na Ukrajinu a nejede přes to vlak, zatímco téměř 9000 Afgánců bude moci ve Švédsku zůstat, a také přes to nejede vlak. Malý světlovlasý kluk nemá v této severské zemi zastání. Tisíce černovlasých černookých kluků má dveře otevřené.

Malý Ukrajinec Denis přišel o svou matku, když mu bylo 5 let. A protože jeho otci bylo odmítnuto dostat jej do péče, je Denis sirotek. Švédská migrační agentura jej hodlá poslat na Ukrajinu, kde jistě skončí v sirotčinci, protože v zemi není nikdo, kdo by se o něj mohl postarat.

Ano, Denisova matka byla také azylantka. Bílá žadatelka o azyl, která i s Denisem požádala v listopadu 2017 o povolení k pobytu. Jenže 10.března tohoto roku byla jeho matka nalezena mrtvá, a tím se vše změnilo.

Denis nyní žije u svých prarodičů z matčiny strany, kteří do Švédska přišli před 6 lety. Ti zažádali o jeho adopci, ale migrační úřad ji zamítl a trvá na jeho deportaci.

Denisova situace není dobrá. Jeden jeho rodič je mrtvý, otci bylo soudem znemožněno dostat jej do péče, prarodiče jej nemohou adoptovat. Jediné útočiště na něj čeká v ukrajinském sirotčinci. Je to jistý osud, protože migrační úřad již rozhodl.

Nicméně v ten samý čas ten samý úřad rozhodl o tom, že asi 9000 Afgánců, z nichž mnozí lhali o svém věku a svém původu, může ve Švédsku zůstat. Denis, který je ze stejného kulturního prostředí jako Švédi, a vypadá jako oni, zůstat nesmí. Afgánci, kteří přicházejí úplně z jiného světa, a vypadají zcela jinak, než běžní Švédi, zůstat smějí. Je v tom logika? Ne, není.

Komentáře

komentáře