Domů Pevnost Evropa V uprchlických táborech v Řecku jsou znásilňovány i malé děti

V uprchlických táborech v Řecku jsou znásilňovány i malé děti

0

Americký časopis Newsweek zveřejnil reportáž o sexuálním násilí v uprchlických táborech v Řecku, které se nevyhýbá ani dětem. Reportáž se zaměřila na tábor Moria na ostrově Lesbos.

Od poloviny května prý v tomto táboře došlo k obrovskému nárůstu útoků. Stovky rodin zde žijí ve stanech a organizace Lékaři bez hranic se tu o ně stará. Týdně řeší v průměru jeden případ znásilnění včetně znásilnění dítěte.

Mezi obětmi jsou dívky i chlapci a dvěma z nich bylo teprve 5 let.

“V jednom případě otec rodiny opustil stan, aby pro rodinu sehnal jídlo. Když se vrátil, našel své dítě znásilněné,” říkají Lékaři bez hranic. Mnoho obětí chce po svém znásilnění prý spáchat sebevraždu.

“Je to velmi špatné. Moria už není bezpečná,” říká jedna Afgánka, která zde žije se svým dítětem. Děti jsou prý v táboře unášeny a znásilňovaný. “Ženy a děti žijí ve strachu.”

Podle dalšího obyvatele tábora si prý muži v táboře kupují děti ve věku 12 a 13 let na sex.

Lékaři bez hranic každý případ hlásí místní policii a oběti převážejí do nemocnice, kde podstoupí i psychologické vyšetření. Pro oběti a jejich rodiny je prý šok, když si uvědomí, že místo, do kterého z jakéhokoliv důvodu odešli, je mnohem horší, než to, odkud přišli.

Komentáře

komentáře