Bohatí němečtí kosmopolité posílají své děti do školek, kde nejsou děti migrantů

0

Hlásají fráze o lidském bratrství, vítají uprchlíky, přispívají na charitu pro ně a budou po vás házet opovrhujícím okem, když řeknete “Čechy Čechům”. Ale svůj život žijí tak bílý, jak to jen jde. Boháči v tomhle nejsou jiní v Čechách, ani v Německu. Jejich preference byly naznačeny díky brožuře školky pro děti úspěšných lidí v severním Německu, která inzerovala, že ve školce nejsou téměř žádní migranti.

Školka Kita Rabenshorts v Hamburku se nachází daleko od starostí všedních dní běžných Němců uprostřed rozsáhlých zahrad s vysokými stromy. Tamní děti přicházejí z rodin bohatých právníků, doktorů a dalších úspěšných lidí. Tímto způsobem brožura inzeruje, o koho školka pečuje. A aby dala najevo i to, o koho nepečuje, dočtete se zde, že “Pečujeme jen o pár dětí z migračního prostředí”. A k tomu fotografie modrookého světlovlasého chlapce jménem Finn.

Nic proti takovým školkám. Ani v nejmenším. Ale tato malá epizoda ukazuje pokrytectví toho jejich vítání. Vyjádřil se k tomu i německý novinář Mathis Neuburger:

“Nejedná se o nějakou výjimku, ale o postoj, který velká část hamburské elity dlouhodobě zastává: jsou otevřeni kosmopolitismu, vydělávají na globalizaci, přispívají neziskovkám – ale jinak preferují být mezi svými.”

Prostě, pro tyto lidi je typické, že vám budou kázat o multikulturalismu, ale s migranty budete bydlet a žít vy. Oni se uzavřou ve svých vilách, ve svých autech s řidičem, na svých drahých resortech, a své děti šoupnou do soukromých institucí. Kdekoliv v západním světě to tak je.

Mluvčí školky už pasáž v brožuře označila za nedorozumění a prý bude smazána. Jako gesto by teď školka mohla přijmout zdarma větší počet malých Somálců, Nigerijců a Afgánců. Ne?

Komentáře

komentáře