Naivní Švédku, která zablokovala let s deportovaným afgánským násilníkem, čeká obvinění

0

Švédskou studentku, která si odmítla sednout v letadle, dokud deportovaný Afgánec nebude z letu vysazen, bude stíhána. A to je dobře.

Elin Ersson v červenci zastavila deportaci staršího Afgánce na letu z Göteborgu do Istanbulu tím, že si odmítla sednout a svůj “protest” vysílala živě na Facebooku. Záznam už má 13 milionů shlédnutí.

Pro levici se Elin stala pochopitelně hrdinkou, ačkoliv nadšení těchto bláznů poněkud povadlo, když vyšlo najevo, za co byl Afgánec deportován a že šlo o násilníka, který mlátil svou ženu a dítě s železnou pravidelností.

Studentka, která je přesvědčená, že neporušila žádný zákon, nyní čelí obvinění z narušení letu. Opakovaně odmítla výzvy pilota i posádky, aby si sedla, což nelze omlouvat jejími slzami a přesvědčením, že deportovaný Afgánec byl podle ní nevinnou obětí švédského rasismu.

Běžné lidé za narušení letu vyfasují až šest měsíců vězení a pokutu.

Násilný Afgánec, kterého se ze své aktivistické hlouposti pokoušela ochránit, byl později stejně deportován, a dívka by nyní mohla dostat alespoň podmíněný trest, protože pokuta, na kterou by se její bohatí levicoví souputníci složili, by neměla žádný výchovný efekt.

Komentáře

komentáře