Transgendeři napadli redakci novin, které zveřejnily inzerát, co se jim nelíbil

0

Transgenderoví aktivisté nejprve s transparenty obsadili vchod redakce novin v Londýně a pak zaútočili dýmovnicemi v reakci na tištěný inzerát, který byl namířen proti tomu, aby se biologičtí muži mohli “identifikovat” jako ženy.

Aktivisté křičeli, roztáhli transparent s nápisem “Trans ženy jsou ženy”, a do lobby administrativní budovy naházeli kouřové bomby, kvůli kterým byla v ulici zastavena doprava. Kdyby se jednalo o pravicové aktivisty, nebál bych se spekulovat, že by je minimálně média za to samé obvinila z terorismu.

V budově sídlí bulvární a velmi populistický deník Daily Mail, který má do politické korektnosti daleko, a také Metro, které onen inzerát zveřejnilo. Ačkoliv byl protest zamířen proti Metru, v budově v tu dobu byli jen novináři ze zcela jiných oddělení, které s inzerátem neměly nic společného.

A co v inzerátu vlastně bylo? Kromě toho, že se vymezoval vůči změnám v zákoně, který se jmenuje Gender Recognition Act, a který bez lékařského ověření nebo léčby mužům dovolí prohlásit se za ženu a umožnit jim pak třeba navštěvovat dámské sprchy či toalety, použil tučným písmem hashtagy #Přemýšlej o tom a #Zvol si realitu.

Komentáře

komentáře