Aktivisté Génération Identitaire obsadili v Marseille sídlo neziskovky SOS MEDITERRANEE

0

Francouzští aktivisté Generace Identity obsadili v Marseille sídlo neziskovky SOS MEDITERRANEE. Ta je známá jako spolupachatel dovážení nelegálních migrantů do Evropy. Organizace chce na identitáře podat žalobu.

Co se stalo? 5.října podnikli identitáři přímou akci a 22 aktivistů vtrhlo do kanceláří neziskovky v Marseille, kde dělali rámus a z oken roztáhli transparent, což doprovodili zapálením světlic. Neziskovka píše, že její zaměstnanci při akci utrpěli trauma, a všech 22 pravicových aktivistů bylo převezeno do policejních cel.

Nikdo nebyl napaden. Tito levicoví aktivisté si jen sami užili to, co dělají svým oponentům. Křičelo se a dělal rámus, jak to sami rádi dělají, a ve svých prostorách museli snést prezentaci jiných názorů, což je opět něco, co lidem, se kterými nesouhlasí, rádi a často dělají. Když to ale udělal někdo jim, chystají ve spolupráci s nenáviděným státem žalobu. Jak na webu této Sorosovy nespanilé družiny stojí, aktivisté mají být obviněni z “nezákonného shromažďování, neoprávněného vstupu na cizí majetek, účasti ve skupině páchající násilí a pořizování násilných záběrů”.

Samozřejmě se na místě nic takového nestalo. Nikdo nebyl zbit, ač se někdo mohl cítit nepohodlně, ale to je běžná praxe levicových přímých akcí, ze kterých tito neziskoví aktivisté vzešli. S bandou právníků z Paříže teď chtějí na identitářích vymáhat odškodné za “emoční a psychologickou újmu”. Člověk by jim hodil pár franků.

Prohlášení identitářů k akci je zde:

Komentáře

komentáře