Foto: Francouzská policie vyčistila stanový tábor migrantů v Dunkirku

0

Policisté dnes ráno obsadili stanový tábor migrantů v Dunkirku jako součást rozsáhlé operace, která má od nich oblast vyčistit.

Tábor Grande-Synthe je jedním z těch, které vznikly po rozebrání nechvalně proslulé Džungle v Calais, kdy se jeho obyvatelé a další rozutekli po celém pobřeží severní Francie. Odtamtud se dál pokoušejí dostat do Británie, kde je tamní marxistický establishment hýčká.

Podobné tábory, jako i ten v Dunkirku, se soustředí blízko hlavních přístavů, kudy projíždějí nákladní auta do Británie. Jak známo, migranti se do nich bez vědomí řidičů snaží dostat a pokoušejí se tak projet. Pro pašeráky lidí jde o zavedenou rutinu, kdy pokud máte peníze, za Kanál vás dostanou.

Během dnešní operace bylo přemístěno asi 1800 lidí, většinou prý iráckých Kurdů. Zátah začal dnes v půl osmé ráno a podílelo se na něm veliké množství policistů, kteří ilegály nakládali do autobusů.

Podle novinářů, kteří na místě s policisty mluvili, budou migranti umístěni do oficiálních přijímacích center a odtud dále zprocesováni.

Komentáře

komentáře