Tommy dnes od soudu odešel na kauci. Čeká ho další stání a křížový výslech

0

Aktivista a občanský žurnalista byl dnes u svého dalšího soudního stání odkázán na další odročení, které má jeho případ “řádně a pečlivě” prozkoumat.

Robinson, kterému je teprve 35 let, si vyslechl, že “je nezbytné podívat se na detaily toho, co pan Yaxley-Lennon na záznamu (Tommyho pravé jméno) řekl, abychom získali celkový obrázek toho, co se stalo.”

Tommyho na příštím stání čeká křížový výslech a u soudu dokonce padlo, že řádné prošetření kauzy je ve veřejném zájmu.

Což se nedá zpochybnit. Na Tommyho před soudní budovou čekal několikasethlavý dav příznivců, kterým Tommy přečetl připravené prohlášení. V něm řekl, že jednal v dobré víře, že žádný zákon neporušuje.

“Dodržoval jsem příkaz, že mohu informovat jen o tom, co již bylo zveřejněno. Každá věc, kterou jsem řekl, již byla zveřejněna. Vlastně jsem četl obvinění a jména obviněných z článku BBC, který je dodnes na jejich stránkách. Také jsem si dal pozor, abych nenatáčel nikoho jiného, než obžalované. Byl jsem klidný a plný respektu.

“Jsem si vědom, že za posledních 60 let není člověk, který by byl odsouzen do vězení za porušení zákazu o publikování (soudní záležitosti). Zdá se mi, že můj trest je exemplární. Žádám, aby se mnou bylo jednáno tak, jako s každým jiným novinářem, který byl za podobnou věc stíhán.”

Komentáře

komentáře