Austrálie drží linii. Za posledních 5 let neproplaval žádný nelegální migrant

0

Austrálie se chlubí, že za posledních 5 let zadržela 33 lodí, na kterých bylo 3300 ilegálních migrantů. Ani jeden z nich se do Austrálie nedostal. Celkem pak vůči ilegálům zasahovala při 80 operacích.

Koho australské úřady chytí bez platného víza, nezůstává v Austrálii, nebo do ní dokonce není dovezen, jako se to děje v Evropě, ale je umístěn na ostrovy v australské správě, odkud není úniku. Tam čekají na vyřízení své žádosti a obyčejně bývají posláni zpět, odkud přišli. Většina těchto ilegálů prý vyplouvá z Indonésie a Austrálie jejich pohyb monitoruje.

Minulý týden také Austrálie oznámila přijetí nových zákonů, které umožní deportaci cizích kriminálníků z australského území.

Jenže Austrálie nečelí jen nelegální migraci. Ač jde o obrovskou zemi, její populace je relativně malá. Asi jako dvě České republiky. A tím, co zde bílí Australané vybudovali, lákají migraci z asijských zemí, kdy některá města v Číně mají víc obyvatel, než celá Austrálie dohromady. Asiaté tak již nyní tvoří asi 13 až 14 procent všech australských obyvatel a jejich počty se každý rok rapidně zvyšují.

Toto procento je tvořeno hlavně Číňany a Indy a v menší míře i dalšími národy. Ti pochopitelně žijí ve velkých městech, na australských farmách, nebo v buši, je moc nehledejte. V Sydney tvoří už téměř třetinu obyvatel města, v Melbourne pak více než čtvrtinu.

Pokud byste hledali nějakou skutečně asijskou enklávu, tak zkuste předměstí Sydney zvané Parramatta. V roce 2011 zde Asiaté tvořili téměř 34 procent. Nebylo by divu, kdyby to dnes byla polovina.

A přitom ještě před 20 lety jste si typického Australana představovali jako pohledného opáleného bělocha se surfem a Australanku jako světlovlasou kočku. Bylo to dáno tím, kdo Austrálii osídlil a zcivilizoval, tedy Anglo-Sasové a Kelti z Velké Británie a Irska. Kdo si ještě pamatuje seriál Skippy, tak jeho herci, včetně Skippyho, byl obraz toho, jak jsme si Austrálii vždy představovali. Dnes se tento obraz z velkých měst vytrácí a musíte za ním jít do malých měst nebo do buše – outbacku.

Komentáře

komentáře