V anglické škole zakázali batohy. Student si učebnice nosí v mikrovlnce

0

Západní svět se mění v jednu velkou bizarnost. Na střední škole Spalding Grammar School zakázali nošení batohů, protože s nimi studenti mlátili učitele do obličeje. Jeden student této školy, Jacob Ford, se rozhodl zákaz obejít a učebnice nosí v mikrovlnce.

“Nepochybuji o tom, že k tomu došlo (mlácení učitelů), ale je vážně nejlepším řešením zakázat batohy? Mohl se udělat kompromis,” říká student pro místní noviny.

Anglické školy bývaly klidné, stejně jako školy v USA a jinde. Ale pak do jejich vstupů začaly instalovat detektory kovů a začaly najímat ozbrojenou ochranku. Jen hloupému nedojde proč. Student Jacob Ford možná tuší proč, ale místo s příčinou se rozhodl bojovat se školou, která je v tom jednoduše nevinně.

Jeho matka ho v jeho protestu podporuje. “Myslím, že Jacobův protest je velmi klidný a věřím, že má právo na svůj názor. Věřím ve svobodu slova a jsem hrdá, že se postavil za to, čemu věří,” říká. No, že by Británie Jacoba za tento jeho “statečný” protest poslala do vězení, je nepravděpodobné. To by musel svou svobodu slova využít proti těm, kdo učitele těmi batohy mlátí do obličeje. Jenže pak by asi v té base opravdu skončil.

Na zákaz si stěžují i další. Studenti prý musí učebnice nosit v ruce, dívky nemohou skrýt menstruační produkty a raději zůstávají doma. Jenže co má škola dělat?

Komentáře

komentáře