Domů Pevnost Evropa Študáci na britské univerzitě požadují zničení malby padlých z První světové války,...

Študáci na britské univerzitě požadují zničení malby padlých z První světové války, protože šlo o bílé muže

0

Zvolená studentská vůdkyně na univerzitě v britském Southamptonu požaduje, aby byla zničena malba padlým z První světové války, protože to byli “bílí muži”.

Emily Dawes, prezidentka Studentské unie slibuje, že pokud nebude malba odstraněna, zničí ji. Malba, vystavena na univerzitním kampusu, zobrazuje padlé vojáky, kteří byli studenty školy, než odešli bojovat do války.

“Poznamenejte si má slova – strhneme malbu bílých mužů na univerzitě, i kdybych se toho měla ujmout sama,” napsala Dawes na Twitter.

“My bílí lidé jsme takoví ignoranti a omezenci, aniž bychom si to uvědomovali. Naslouchejte svým černým přátelům / kolegům / studentům a zeptejte se, jak můžete být spojencem, kterého chtějí!!!!!!”

Malba, která pochází z roku 1916, byla na škole odhalena v roce 2014. Namaloval jí bývalý ředitel školy Sir William Rothenstein a škole ji daroval jeho syn v roce 1959.

Nenávist k vlastním lidem, jakou můžeme v Británii tak často vidět, je důsledkem systému výuky od mateřských po vysoké školy. Bílí lidé jsou líčeni jako absolutní zlo a jediným receptem na řešení světových problémů je naše zmizení. Ovlivněni takovou ideologií pak proti nám vystupují naši vlastní lidé.

Komentáře

komentáře