V Británii v tuto chvíli prošetřují 700 “živých” případů spojených s terorismem

0

Šéf britské protiteroristické policie Neil Basu odhalil, že jeho úřad v tuto chvíli řeší 700 živých případů vyšetřování terorismu a že “na hrozbu nestačí”.

“Můj předchůdce Mark Rowley před rokem řekl, že na hrozbu zatím nestačíme. Dnes po roce bych rád řekl, že ano, ale realita je, že ne,” řekl Basu.

Policista tvrdí, že od minulého roku bylo zmařeno 13 islamistických útoků, ale že jednoduchost, se kterou jsou útoky prováděny, tedy útok nožem, nebo autem, snížila laťku obtížnosti jejich provedení.

“Největší strach mám z jednoduchých útoků na snadné terče, které nic nestojí, je lehké je provést a těžké jim zabránit.”

A přiznal, že útoky z poslední doby nebyly eskalací, ale probíhajícím procesem, a že hrozba terorismu v Británii je stále “žhavě rudá”.

“Zbraně, které dnes útočníci používají, začínají u podomácku vyrobených výbušnin a končí u rodinného auta nebo kuchyňského nože.”

Šéf odboru také řekl, že je znepokojen nárůstem pravicově extremistické aktivity a aktivity nepřátelské vůči státu, ale že hlavní hrozbou zůstává islamistický radikalismus.

Komentáře

komentáře