Evropský soud pro lidská práva posvětil rozsudek nad Rakušankou, která Mohameda označila za pedofila

0

AP – Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že odsouzení rakouské ženy za tvrzení, že prorok Mohamed byl pedofil, neporušilo její právo na svobodu slova.

Soud ve Štrasburku včera rozhodl, že “rakousky soud opatrně vyrovnal její právo na svobodu projevu a právo ostatních, abych bylo ochráněno jejich náboženské cítění”.

Žena identifikovaná jen jako E.S. na dvou veřejných seminářích v roce 2009 tvrdila, že manželství Mohameda za malé dítě se rovná pedofilii.

Jde o manželství Mohameda s dívkou jménem Aisha. Její věk v době, kdy měli své manželství “naplnit”, se všeobecně uvádí jako 9 nebo 10 let. Pokud měl Mohamed sexuální styk s desetiletou dívkou, podle současných měřítek by za pedofila označen byl.

Rakouský soud ženu přesto v roce 2011 odsoudil za pohrdání náboženstvím a přinutil ji zaplatit pokutu 480 eur plus soudní náklady. Rozsudek potvrdil i odvolací soud, což je absurdní, protože žena nikoho neurážela. Jen uvedla v současný kontext fakta ze 7.století.

Nicméně Evropský soud pro lidská práva rakouský soud pochválil s tím, že “jednal v legitimním zájmu zachování náboženského míru”. Což v podstatě říká, že v rámci zachování smíru s některými náboženskými kulty se o některých faktech prostě nesmí mluvit.

Komentáře

komentáře