Tři čtvrtiny migrantů v Calais jsou prý duševně nemocní

0

Aktivisté, kteří migrantům ve francouzském Calais poskytují lékařskou pomoc, varují předtím, že až tři čtvrtiny z 500 migrantů, o které pečují, trpí nějakou duševní nemocí. Francouzský přístav podle nich čelí krizové situaci.

I přes pokračující snahy úřadů oblast od ilegálů vyčistit jich zde stále asi 500 žije. Většina z nich se zoufale každý den snaží dostat do cizích aut, které by je odvezly do vysněné Británie.

Organizace Doctors of the World, jejíž dobrovolníci mají po celé Francii pro migranty mobilní kliniky, tvrdí, že tři čtvrtiny těch v Calais, a stejný počet migrantů žijících v okolí Dunkirku, mají vážné duševní problémy.

Nejčastějšími problémy jsou nějaké formy psycho-traumatických syndromů, které tvoří 64 procent diagnóz z let 2012 a 2016.

Vedle “extrémně bolestivých” zážitků v jejich domovech a “traumatických zážitků” během migrace do Evropy, se duševní zdraví migrantů dále zhoršuje po jejich příchodu do Evropy, kde jsou “odmítáni” a úřady “zpochybňují jejich tvrzení”, říká organizace.

Každopádně to vypadá, že Evropa je plná šílenců.

Komentáře

komentáře