Město ve Švédsku už nemá ubytovací kapacity pro migranty a chce je ubytovat u lidí doma

0

Město Kungsbacka ležící blízko Göteborgu má velký problém. Jeho ubytovací prostory pro “nově příchozí”, jak se tam říká migrantům z Afriky a Asie, jsou vyčerpány, a město hledá jakékoliv řešení, včetně jejich ubytování u obyvatel města.

Postarat se musí o 400 nových strávníků, pro které není střecha nad hlavou. Město mělo problém i předtím, když mu švédská vláda vytrvale posílá další a další, ačkoliv už pro ně není dávno místo a asi ani peníze. Současný příděl čtyř stovek migrantů je už ale za veškerými možnostmi této obce, ale protože má město povinnost je přijmout, musí najít nějaké řešení.

Staví se tedy jak dočasné ubytovny, které jsou jako bydlení zcela nevyhovující evropským standardům, tak bylo přistoupeno i k nestandardním krokům. Město ve svém prohlášení, na jeho konci, zařadilo větu, že doufá, že obyvatelé města migrantům, tedy nově příchozím, otevřou své domovy.

Nedá se předjímat, jak se k tomu obyvatelstvo postaví. Někteří své domy jistě otevřou, minimálně na chvíli. Výzva je zatím dobrovolná a Švédsko zatím nepřijalo zákon, který by určoval kvóty pro každou domácnost, kolik “nově příchozích” musí přijmout. Nicméně celá situace je dobrým ukazatelem toho, že to Švédsko nezvládne. Že Švédsko přestane být Švédskem a že to nebude trvat ani moc dlouho.

Komentáře

komentáře