Evropský parlament schválil rezoluci volající po zákazu “neofašistických” skupin. Včetně Identitářů

0

Víte, jak poznáte nesvobodnou společnost? Je plná zákazů. Skutečná demokracie se k zákazům uchyluje jen v extrémních případech a když už něco zakáže, důvodem bývá terorismus. Podívejte se do USA. Pokud vaše skupina nepáchá plánované násilí a terorismus, můžete se organizovat jak chcete, a hlásat co chcete. To je podstatou svobody.

Na druhou stranu Evropa, ať se ohání frázemi o svobodě jak chce, svobodná nikdy nebyla. Odkaz svobody v Evropě prostě není. Z feudalismů jsme v podstatě hned přešli do nějakých forem totality, které díky existenci Studené války zasáhly i tzv. Západ. Ty vážně svobodné chvilky na Východě i na Západě existovaly vážně jen chvíli.

A přesně v duchu této pseudosvobody v tomto týdnu v Evropském parlamentu prošla rezoluce, která se nezabývala zákazem hnutí Antifa, nebo nějakých krajně levicových organizací, ale vyzvala k zákazu “neofašistických” skupin. Pro zákaz, který navrhla italská komunistická europoslankyně Eleonora Forenza, hlasovalo 355 europoslanců ze 751. Rezoluce prošla díky tomu, že mnozí europoslanci nebyli během hlasování přítomní.

Rezoluce se oháněla několika případy vražd spáchaných tzv. “neofašisty”, jako byla vražda levicové poslankyně Jo Cox v Británii v roce 2016, nebo řádění Anderse Brevika před 7 lety.

Nicméně kromě násilných incidentů rezoluce zmiňuje i francouzskou větev hnutí Identity, která nedělá nic jiného, než politický aktivismus bez násilí. A také italské hnutí Casapound, které nemá s organizovaným násilím nebo dokonce terorismem nic společného.

Rezoluce vyzývá k vytvoření speciálních jednotek v každé zemi EU a ke spolupráci tajných služeb a policie s protirasistickými neziskovkami, jejíž členové jsou obvykle stejně rudí, jako Forenza.

A nakonec také rezoluce vyzývá k “ochraně komunitních skupin a organizací občanské společnosti, které bojují proti rasismu, fašismu, xenofobii a jiným formám netolerance”.

Tak snad, až se na jaře doufejme složení Evropského parlamentu změní, bude tato rezoluce mající za cíl pronásledovat mimoparlamentní opozici zrušena.

Komentáře

komentáře