Po střelbě u synagogy v USA byla odstraněna sociální síť Gab, kterou útočník používal

0

Útok u synagogy v Pittsburghu zřejmě nebyl tzv.falešnou vlajkou, ale byl okamžitě zneužit ke zničení alternativy Facebooku nebo Twitteru, sociální sítě Gab. Tu, kromě jiných, používal i útočník, a zveřejnil na ní několik svých vzkazů. A z důvodu, že Gab tyto vzkazy necenzuroval, protože misí Gab je svoboda projevu pro každého, odstřihl ji nejprve PayPal, následně podobná finanční platforma Stripe, a pak šla síť úplně offline, protože ji odstřihl i její provider. To se v tuto chvíli sice podařilo vyřešit, ale na jak dlouho.

Podle Wikipedie má Gab nyní skoro půl milionu uživatelů. Vždy, když se mluví o tom, že Facebook a Twitter mají právo vás ze své sítě vykázat, protože jde o soukromou společnost, a říkají vám, ať si založíte vlastní sociální síť, tak vidíte, že to není řešení. Velké technologické společnosti jsou jako komunistické vosí hnízdo, které drží spolu, a nenechají vás vytvořit svobodný prostor. Toto už je skutečný monopol a ten nemá se svobodným trhem nic společného. Je to oligarchie. Vláda malé skupiny mocných.

Gab s útočníkem nijak nespolupracoval. Jen jemu, a půl milionu dalších lidí umožnil zveřejňovat cokoliv chtěl. Jako na skutečně svobodném veřejném fóru. Tak konečně internet v 90.letech vypadal. Dnes ho ti, kteří se ho bojí, chtějí cenzurovat. Ohánějí se kdečím, ale na konci toho nebude více svobody a tolerance, ale méně svobody a méně tolerance pro odlišné názory. Jediný názor, který chtějí uchovat, je ten jejich. A tím je, ač jde o dost zprofanovaný výraz, neomarxismus.

Je na lidech, aby věci vrátili do rovnováhy.

Komentáře

komentáře