Sarrazin: “Islám je nekompatibilní s našimi hodnotami

0

Kontroverzní a extrémně dobře prodávaný německý autor Thilo Sarrazin v rakouské talk show mluvil o své nové knize, ve které čtenáře přesvědčuje, že islám brzdí pokrok a ohrožuje společnost. V show se sešel s rakouským učitelem a salafistickým kazatelem.

“Konečně, je jasné, že muslimové, díky vlivu islámu, se jako celek neintegrují dobře a většinou nepřijímají naše liberální hodnoty,” řekl.

“Dále je to role žen. Tyto ženy mají mnohem více dětí ve srovnání s ostatními a díky tomu jejich počty rostou,” dodal.

“A ve stejnou dobu vidíme podle všech ukazatelů jako je integrace, kriminalita, vzdělání, zapojení na trhu práce, nebo rasové postoje, že si muslimové vedle dalších migračních skupin nevedou dobře.

“Stojí jako celek na velkou vzdálenost od naší společnosti, a ta vzdálenost se zvětšuje. Abychom viděli, jakým směrem se to vyvine, musíme se podívat na vývoj v muslimském světě obecně.

“Bohužel, v celé islámské historii a současnosti není jediná země, kde mají muslimové většinu a kde by ostatní skupiny žily ve svobodě a byly brány jako rovné.”

A uzavřel, že podle něj islám není s naší svobodou kompatibilní.

“To mě vede k tomu říct, dokud nebudu mít důkaz o opaku, že islám je nekompatibilní s našimi politickými a náboženskými svobodami. To je velmi nebezpečné, pokud uvážíme, že tu muslimové budou během dvou nebo tří generací mít většinu.”

Komentáře

komentáře