Židovská komunita v Pittsburghu nechce, aby Trump jezdil do města, dokud neodsoudí bílý nacionalismus

0

Skupina progresivních židovských vůdců vzkázala prezidentu Trumpovi, že není vítán v Pittsburghu, dokud po střelbě u městské synagogy neodsoudí bílý nacionalismus.

“Naše židovská komunita není jedinou, na kterou jste zaútočil,” píší Trumpovi. Také jste úmyslně podkopal bezpečí barevných lidí, muslimů, LGBTQ lidí, a invalidů. Včerejší masakr není jediný akt teroru, který jste proti menšinám v této zemi vyvolal.”

Přitom útočník Trumpa neměl rád a dokonce si o něm myslí, že je to židovská loutka, jak včera Středoevropan informoval a útočníkovy vzkazy na internetu jako jediný správně přeložil.

Americká levice, ať už je v jejich řadách kdokoliv, Trumpovi nemůže odpustit, že po loňských událostech v Charlottesville, kde levičáci a aktivisté Black Lives Matter vyvolali násilnosti, které skončily nešťastnou nehodou, při které jedna z nich zemřela, odsoudil násilí na obou stranách. Jejich násilí je totiž svaté, správné a za dobrou věc, proto se odsuzovat nesmí. Levice stále požaduje, aby Trump specificky řekl, že odsuzuje jen násilí bílých nacionalistů, kteří ovšem v Charlottesville byli napadeni, jak Středoevropan vyčerpávajícím způsobem zpracoval.

Trump má kromě odsouzení bílých nacionalistů ještě přestat útočit na menšiny. Menšinami myslí například i karavan migrantů, který nyní míří z Guatemaly přes Mexiko do USA.

Ale vedle těchto věcí Trumpovi ještě vyčítají, že útok v Pittsburghu neodsoudil správně náležitě a rychle. Kdo sledoval Trumpův Twitter, či Twitter jeho rodiny, musel si všimnout, že celý Trumpův klan útok odsoudil. Trump dokonce nařídil, že vlajka na Bílém domě má být vyvěšena na půl žerdi. Těžko říct, jak by podle nich mělo vypadat náležitější uctění obětí. A také těžko říct, jestli je Trump bude poslouchat, až se bude chtít do Pittsburghu podívat.

Komentáře

komentáře