Salvini: Nemohu se dočkat, až se setkám s novým brazilským prezidentem

0

Italský ministr vnitra a místopředseda vlády Salvini je připraven odjet do Brazílie a přivézt odsud bývalého levicového teroristu Cesara Battistu, pokud nový brazilský prezident Jair Bolsonaro bude souhlasit s jeho vydáním, jak bylo slíbeno.

“Nemohu se dočkat, až se setkám s novým prezidentem Bolsonarem,” řekl Salvini. “Budu šťastný, když budu moci v Brazílii osobně převzít levicového teroristu Cesara Battistu a přivézt ho zpět do italských věznic.”

Syn nového prezidenta Bolsonara na Twitteru napsal, že vláda slib vydat Battistu dodrží: “Dárek přichází! Díky za podporu, pravice se stává silnější.” Syn Bolsonara reagoval na Salviniho gratulaci k vítězství svého otce.

Italský ministr spravedlnosti Bonafede v pondělí řekl, že se Battisti musí do Itálie vrátit:

“Cesare Battisti se musí vrátit. Úředníci ministerstva jsou již několik měsíců v kontaktu s brazilskými úřady a připraveni na událost, která by mohla věci změnit. A tou je vítězství Bolsonara v prezidentských volbách. Dlužíme to rodinám Battistiho obětí a dlužíme to zemi,” napsal na Facebook.

Battistiho vydání bylo zastaveno předchozím brazilským prezidentem da Silvou. V Itálii má několik doživotních trestů za své činy ze 70.let, kdy v Itálii mezi sebou válčili levicoví a pravicoví teroristé.

Komentáře

komentáře