Další společná čistka technologických společností. Tentokrát jsou obětí Proud Boys

0

Velké technologické firmy už se nic ani nesnaží skrývat a zcela otevřeně postupují proti svým ideovým nepřátelům společně. Zatímco dříve mazaly nepohodlné účty samostatně, dnes je mažou koordinovaně. Obětí čistky se tentokrát stala převážně americká skupina Proud Boys a její zakladatel Gavin McInnes. Facebook i Instagram je v rozpětí pár dní smazaly.

Proud Boys si říkají “západní šovinisté”, ale je to takový zvláštní hybrid bílého antikomunismu a barevného konzervatismu. Ještě před několika lety byste u organizace s takovou rétorikou čekali jen bílé členstvo, ale Proud Boys mají hodně prominentních nebílých členů a vystupují proti rasismu. Takzvaný Západ je podle jejich zvláštní ideologie založen nikoliv na rase, ale na idejích. Bez ohledu na to, že s nimi v tomto nesouhlasím, respektuji jejich bojovnost vůči komunistickým rváčům napadajících v USA pravicová shromáždění.

A právě jejich bojovnost je nyní připravila o účty na sociálních sítích. Pokud jste militant Black Lives Matter, nebo se účastníte násilné antifašistické blokády vystoupení nějakého konzervativního řečníka, máte celkem jistotu, že vaši ideoví souputníci v Sillicon Valley vám problémy dělat nebudou. Když ovšem na demonstracích čelíte zakukleným rváčům zleva a jste v tom navíc dobří, Sillicon Valley se vám pomstí.

Facebook včera začal odstraňovat stránky, které jsou s Proud Boys spojené. To samé udělal Instagram, který pod Facebook patří. Kromě Proud Boys zmizel účet i Gavinu McInnesovi, který Proud Boys založil, a který byl v srpnu zlikvidován i na Twitteru.

Vtipné opravdu je, že tahle parta vážně není rasistická, ani nenávistná. Jejich jediným zločinem je, že jde většinou o pořádné chlapy, kteří umějí komunistům nařezat, když jsou jimi napadeni. Tak jako ukázali nedávno v New Yorku, kde se maskovaná Antifa pokusila napadnout lidi stojící před halou, kde probíhalo jejich setkání, a vyběhl na ně celý sál. A porážku levičáci odpustit nedovedou.

Komentáře

komentáře