Itálie chce podpořit rodiny se třemi dětmi a dát jim vlastní pozemky

0

Jako rozumný krok, který by mohl sejmout argumenty levičáků o stárnutí Evropy a potřebě chybějící populaci nahradit migranty ze zaostalých zemí, se jeví návrh italské vlády dát pozemky těm rodinám, které očekávají své třetí dítě. “Dělat děti a obdělávat půdu” – to je cíl, který má oživit zemědělské oblasti v Itálii a zvrátit “vymírání” Italů.

Rodiny, které čekají své třetí dítě, mohou získat zdarma menší kus státní zemědělské půdy v jižní Itálii, která by jinak zůstala opuštěná a neobdělaná. Tedy rodiny, které touží po tom utéci z kosmopolitních měst a žít si svůj sen na venkově, a nemohly by si to jinak dovolit, nyní mají možnost.

Rozpočet bude počítat s částkou nejméně 20 miliard eur, který bude použit na bezúročnou půjčku do 200 tisíc eur, aby si rodiny mohly postavit na pozemcích dům. Projekt počítá s dětmi narozenými v roce 2019, 2020 a 2021 a bude trvat 20 let.

Projekt má své limity a je určen jen italským občanům, nebo migrantům žijícím v zemi nejméně 10 let. Není také určen rodinám, které už tři děti mají. Smyslem je podpořit růst populace.

Autorem návrhu je ministr zemědělství Gian Marco Centinaio z Ligy.

“Říká se, že v Itálii je málo dětí a tento návrh to má zvrátit. Z toho důvodu chce ministerstvo podpořit venkovské oblasti, aby se v nich děti rodily dál.”

Komentáře

komentáře