Mladí sociální demokraté ve Švédsku se islamizovali

0

Švédská sociální demokracie se snaží řešit vliv islamistů na svou mládež poté, co se zjistilo, že delegáti z některých migranty dominujících oblastí nemají úplně progresivní názory na stranickou politiku LGBT.

Mezi naivními sociálními demokraty to vyvolalo velký rozruch a po mnoha článcích v hlavních švédských médiích se tato strana rozhodla příště po svých vůdcích vyžadovat podpis souhlasu s kodexem sociálně demokratických hodnot.

Největší kontroverzi vzbudili aktivisté v regionu Skåne, kde strana své pobočky varovala, že mají tři týdny na vytvoření “akčního plánu”, kde mají vypsat, jak budou reagovat na stížnosti. Pokud to neudělají, přijdou o veškeré financování.

Média přinesly zprávu, že bývalý prezident tamní sociálně demokratické mládeže Rizwan Elahi, který byl číslem 11 na parlamentní kandidátce, označil ateismus za nemorální, a řekl, že řešením všech problémů světa je islám.

Tamní základna je prý ovládaná skupinou islamistů, která nesdílí ani levicové ani demokratické hodnoty, a snaží se sociálně demokratickou mládež v oblasti, kde je hlavním městem Malmö, ovládnout.

Komentáře

komentáře