Mezi top londýnskými policisty sílí hlasy, aby se přestali věnovat tvz. hate crimes, a soustředili se na skutečné zločiny

0

Šéfka londýnské policie a další seniorní důstojníci podpořili výzvy, aby se policie zaměřila na skutečné zločiny a nemrhala své zdroje na řešení “ne nezákonných” nenávistných incidentů, urážlivých komentářů o ženách a dalších takzvaných zločinů z nenávisti.

Cressida Dick řekla, že absolutně souhlasí s vyšší policejní důstojnicí, která začátkem tohoto týdne řekla, že komentáře o ženách a misogynie by neměly být zahrnuty v zákonech jako zločinné a policisté by měli trávit méně času dohledem nad názory lidí a “nenávistí”.

Komentář předsedkyně Rady šéfů národní policie Sary Thornton je nicméně v přímém rozporu s kampaní ministerstva vnitra, které chce naopak takzvané zločiny z nenávisti evidovat ještě ten den, a požádalo, aby misogynie, tedy nenávist k ženám, byla kvalifikována jako zločinné jednání.

“Absolutně se Sarou souhlasím,” řekla policejní šéfka Dick londýnskému magistrátu. “Myslím, že se po policii chce dělat věci, ve kterých není příliš zdatná, které pro nás nejsou vhodné, a že bychom se měli dostat k prioritám a přestat to dělat.”

A v rozhovoru pro rádio dodala: “Mí lidé jsou velmi zaneprázdněni, mají toho moc. V Londýně máme mladé lidi, kteří jsou obětí pobodání a dalšího vážného násilí, kteří se zapojují do drogových gangů a dalších věcí.”

A dala příklad situace, kdy byla skupina šestnáctiletých dívek předmětem pohvizdování a sexuálních narážek, když šla kolem stavby.

“Zdravý rozum říká, že by to moji lidé neměli evidovat. Nicméně když si jedna z dívek bude stěžovat přítomnému policistovi, očekávám, že půjde na stavbu, zavolá si manažéra, a řekne mu, že těm dívkám to není zrovna příjemné.”

Tento týden Středoevropan informoval, jak londýnská policie utrácí statisíce liber za pochybné poradce, kteří mají bez jakékoliv odborné kvalifikace hodnotit, jestli jsou mezi policejními rekruty rasisté. Další stovky policistů pak slídí na internetu, kdo o čem co napsal, aby ty, kdo se provinili proti politické korektnosti, hnali k výslechu a obvinili. Volání po tom, aby toto šílenství konečně skončilo, je tedy zcela na místě.

Komentáře

komentáře