Na střední škole v Anglii studuje třicetiletý azylant. Rodiče jsou v šoku

0

Rodiče žáků na jedné anglické škole jsou pobouřeni kvůli faktu, že školní lavice s jejich dětmi sdílí i třicetiletý žadatel o azyl, kterého nyní vyšetřuje ministerstvo vnitra.

Muž, zřejmě Íránec, svým spolužákům na střední škole v Ipswichi údajně řekl, že se vydává za patnáctiletého, aby získal kvalifikaci, protože ta, co má, není v Británii uznávána.

Nicméně když se jeho fotografie dostala na sociální sítě s popiskem “Co dělá třicetiletý v hodině matematiky”, rodiče začali troubit na poplach.

Některé překvapila i původní reakce školy.

“Šel jsem do školy, abych si stěžoval, a učitel se mě snažil umlčet s tím, že všechny jeho dokumenty jsou prý v pořádku,” říká jeden z rodičů.

“Pokud jde o dítě, tak se omlouvám, ale pár dětí ve třídě je, které vypadají starší než jsou, ale tohle je zcela jiný případ.”

Podle Daily Mail se student do Británie dostal nelegálně a po svém příjezdu, když nahlásil, že je dítětem, byl poslán na střední školu. Rodiče nyní z této školy dávají své děti pryč.

“Když se podíváte na fotky tohoto muže, je určitě starší, než 30. Jak může někdo takový jíst s našimi dětmi, převlékat se a učit se s nimi, a předstírat, že je teenager?” Říká matka jednoho z žáků. Íránec prý ani nemluví anglicky.

Teprve až ve chvíli, kdy se do věci vložila média, škola začala jednat. Podle nejnovějších informací již na škole není a vyšetřuje ho Ministerstvo vnitra.

Britský stát ale bude ve slepé uličce. Testovat skutečný věk tohoto nelegála by bylo “ochránci lidských práv” označeno jako útok na jeho důstojnost, a tak nakonec státu nezbude nic jiného, než tomuto íránskému chlapákovi věřit, že je mu 15, a poslat ho zpátky na střední.

Komentáře

komentáře