Německá komisařka pro migraci navrhuje kurzy pro migranty, aby věděli, že se Němky nemají znásilňovat

0

Německá komisařka pro migraci navrhuje, že by noví migranti do Německa měli podstoupit kurzy, které by je učily neznásilňovat německé ženy. V poslední době se totiž objevilo několik případů skupinového znásilnění Němek ze strany syrských nebo afgánských žadatelů o azyl.

Komisařka Annette Widmann-Mauz řekla: “Muži, kteří zde žijí delší dobu, musí jasně promluvit o sexualitě a stejných právech v Německu s muži, kteří právě dorazili – pokud je to nutné i v jejich mateřském jazyce.”

“Všichni žadatelé o azyl musejí dostat orientační kurz o spolužití v Německu hned, jak v Německu dorazí do svého prvního ubytovacího centra, a také se musí dozvědět, že pro sexuální obtěžování a další činy máme nulovou toleranci.”

Trochu to připomíná předchozí naivní iniciativy, kdy některé bazény vyvěšovaly plakáty s obrázky, jaké chování je zakázáno, nebo když ženy nosily různé náramky, které je měly ochránit před znásilněním. Představme si, že bychom v Německu žili, a byli v této situaci a naši politici nám s vážnou tváří předkládali taková řešení.

Komentáře

komentáře